Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY ZAKUPIE? Najważniejszymi elementami decydującymi o wyborze odpowiedniego agregatu malarsko-szpachlarskiego, jest określenie jakim materiałem będziemy pracować. Przede wszystkim chodzi tu o masy szpachlowe, ponieważ w grę tutaj wchodzą tylko gotowe masy. Dlaczego? Gotowe masy nie wiążą pod wpływem wysokiego ciśnienia, tak jak dzieje się to przy masach mieszanych (woda jest wyciskana i materiał zatrzymuje się w wężu materiałowym). Jeżeli chodzi o farby, to duża wydajność agregatu pozwala na malowanie licznymi materiałami (farby akrylowe, lateksowe, silikonowe, poliuretanowe itd.).

Agregaty malarsko-szpachlarskie są to bezpowietrzne agregaty tłokowe, tzn. układem, który jest odpowiedzialny za wytworzenie ciśnienia pompowanej masy jest tłok poruszający się wzdłużnie w cylindrze. Natomiast elementem, który wprawia w ruch tłok, jest silnik elektryczny. Dzieje się to na dwa sposoby:

  • bezpośrednio: silnik elektryczny wprawia w ruch tłok i
  • pośrednio: silnik elektryczny napędza układ hydrauliczny który wprawia w ruch tłok

Różnice? Układ bezpośredni w momencie osiągnięcia zadanego ciśnienia zatrzymuje prace układu sprężającego pompowaną masę, natomiast układ pośredni też zatrzymuje układ sprężający pompowaną masę, po osiągnięciu zadanej wartości, ale układ hydrauliczny wciąż jest napędzany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl