

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY ZAKUPIE? Najważniejszymi elementami decydującymi o wyborze odpowiedniego agregatu malarsko-szpachlarskiego, jest określenie jakim materiałem będziemy pracować. Przede wszystkim chodzi tu o masy szpachlowe, ponieważ w grę tutaj wchodzą tylko gotowe masy. Dlaczego? Gotowe masy nie wiążą pod wpływem wysokiego ciśnienia, tak jak dzieje się to przy masach mieszanych (woda jest wyciskana i materiał zatrzymuje się w wężu materiałowym). Jeżeli chodzi o farby, to duża wydajność agregatu pozwala na malowanie licznymi materiałami (farby akrylowe, lateksowe, silikonowe, poliuretanowe itd.).
Agregaty malarsko-szpachlarskie są to bezpowietrzne agregaty tłokowe, tzn. układem, który jest odpowiedzialny za wytworzenie ciśnienia pompowanej masy jest tłok poruszający się wzdłużnie w cylindrze. Natomiast elementem, który wprawia w ruch tłok, jest silnik elektryczny. Dzieje się to na dwa sposoby:
- bezpośrednio: silnik elektryczny wprawia w ruch tłok i
- pośrednio: silnik elektryczny napędza układ hydrauliczny który wprawia w ruch tłok
Różnice? Układ bezpośredni w momencie osiągnięcia zadanego ciśnienia zatrzymuje prace układu sprężającego pompowaną masę, natomiast układ pośredni też zatrzymuje układ sprężający pompowaną masę, po osiągnięciu zadanej wartości, ale układ hydrauliczny wciąż jest napędzany.